اينترنت مکاني است که هم مي‌‌تواند ابزار مفيدي باشد و هم مي‌تواند يک حواس پرتي اذيت کننده باشد. ضرر با سود اينترنت بستگي به استفاده شما از آن دارد.


شما مي‌توانيد از آن براي تحقيق استفاده کنيد يا اينکه در آن محتواي بي‌ارزش ببينيد.


چيزي که نمي‌شود انکار کرد، تاثير اينترنت بر يادگيري زبان است. اما مسئله اين است که شما چگونه بتوانيد بهترين استفاده را از ابزارهاي آنلاين در اينترنت براي آموزش آنلاين زبان انگليسي کنيد.


 


شروع آموزش آنلاين زبان انگليسي:


آسان شروع کنيد:


ابتدا تصميم بگيريد چه زباني را مي خواهيد ياد بگيريد و چرا؟ از نظر شرايط کار شما شايد زبان چيني را به دليل تعداد زياد صحبت کننده در جهان جذاب بدانيد.


از نظر شرايط مسافرت خيلي ها زبان انگليسي را مفيد ميدانند.


در جهان زبان انگليسي در 70 کشور صحبت ميشود.


 


قدم دوم:


قدم دوم اين است که چگونه زبان انگليسي را ياد بگيريم؟ بايد چندين اپليکيشن موبايل بخريم؟ يا اينکه گوشي را فيلم ها و موسيقي هاي انگليسي پر کنيم؟


خريدن اپليکيشن راهکار گراني است و همچنين امکان دارد بعضي از اپليکيشن‌ها باعث ايجاد سردرگمي و ناسازگاري شوند.


همچنين در فيلم ها و ترانه نيز ممکن است عبارات و ديالوگ هاي سختي وجود داشته باشد که مي‌تواند براي مبتدي‌ها سخت باشد.


به جاي خالي کردن جيب خود با دقت تصميم بگيريد و از يک متخصص زبان کمک بگيريد.


 


بپرسيد و جواب بگيريد:


خيلي از سايت هاي يادگيري زبان آموزش هاي مقدماتي و تست با قيمت کم دارند، وقتي شما به يک متخصص زبان مراجعه کنيد و به او مي‌گوييد که قصد يادگيري زبان داريد، آن ها سطح شما را بررسي کرده و با توجه به آن به شما بهترين روش براي يادگيري را پيشنهاد مي کنند.


 


مسير رسيدن به مقصدتان:


به عنوان دانش آموز، ما به دنبال درس هاي آسان و قابل فهم هستيم که داراي هدف باشد. در آموزش زبان به صورت آنلاين شما به صورت برنامه ريزي شده به يادگيري زبان خواهيد پرداخت و حتي مي‌توانيد مشخص کنيد که مي خواهيد چه قسمتي از زبان را ياد بگيريد، گرامر، لغت يا نوشتار.


وقتي معلم شما را بيشتر بشناسد، مي تواند با توجه به استعداد شما، بهترينآموزش آنلاين زبان انگليسي


پيشنهاد کند و شما را به سطح پيشرفته برساند.


 


از اين مطلب نيز غافل نشويد! 10 جفت کلمه‌هاي انگليسي شبيه به هم - بخش اول


تکاليف مختص به خودتان:


يک معلم آنلاين حرفه اي مي‌تواند براي شما تکليف مختص به خودتان را تهيه کند که بتوانيد در خارج از کلاس نيز استفاده کنيد، مثلا وقتي منتظر دوستتان هستيد مي‌توانيد آنچه را که ياد گرفتيد دوره کرده و تمرين کنيد.


 


نکاتي براي گرفتن بهترين نتايج از آموزش آنلاين زبان انگليسي


مانند خيلي از انواع درس خواندن، يادگيري زباني مانند انگليسي به صورت انگليسي داراي لحظات پر چالشي مي‌باشد. اين مهم است که بدانيد موقيت با کار زياد بدست مي‌آيد و در يک شب بدست نخواهد آمد اين 4 نصيحت زير را را مد نظر داشته باشيد:


1- هيچ وقت در يادگيري زبان انگليسي عجله نکنيد.


2- هميشه با معلم آنلاين خود ارتباط برقرار کنيد.


3- از يادگيري در اوغات فراغت خود غافل نشويد.


4- سعي کنيد زبان مورد نظر خود را هر روز تمرين کنيد.


توصيه 5: کاري کنيد که حساب کاربري تان بدرخشد


البته که مدرس مهمترين بخش تجربه يادگيري يک دانش آموز است. بنابراين سامانه هاي آموزشي آنلاين درخشش شما به عنوان مدرس را هنگام معرفي تان به دانش آموزان بالقوه برعهده مي گيرند.


 


سامانه آموزشي آنلاين به شما کمک مي کند تا صفحه حساب کاربري خود را بسازيد تا آنچه که دانستنش براي دانش آموزان مهم است را با آنها به اشتراک بگذاريد. حساب کاربري شما موقعيتي است برايتان تا بدرخشيد. شما قادر خواهيد بود تا آنچه که باعث منحصربفرد شدن جلسات کلاس شما مي شود و دانش آموزان را براي برداشتن کلاس با شما هيجان زده مي کند را به اشتراک بگذاريد.


 


بايد يک ويدئو معرفي خود براي دانش آموزان بسازيد. در اين ويدئو در مورد دروس خود صحبت کنيد و دانش آموزان را به مطالعه با خود دعوت کنيد. دانش آموزان به تماشاي ويدئوهاي مدرسين علاقمندند چرا که مي توانند قبل از برگزاري کلاس لهجه مدرس را بشنوند و با شخصيت او تا حدودي آشنا شوند.


 


توضيحي کوتاه در مورد موضوعات خاصي که آموزش خواهيد داد مثل ارتباط تجاري يا آمادگي براي آزمون هاي زبان را ارائه کنيد. دانش آموزان همچنين دوست دارند که در مورد علايق شما بخوانند از اين طريق متوجه مي شوند که شما در طي تمرين مکالمه در مورد موضوعات مورد نظر آنها بحث خواهيد کرد يا نه.


 


بعد از اين که حساب کاربري خود را درست کرديد، هزينه ساعتي کلاس هاي خود را تعيين کنيد و برنامه کاري خود را ساماندهي کنيد. سايت تيکا به هر مدرس اختيار اين را مي دهد که براي هر جلسه هر قدر که لياقت دارد دريافت کند و هر برنامه زماني دلخواهي را طرح ريزي کند. به ياد داشته باشيد که اگر به دنبال دانش آموزان جديد هستيد، بهتر است ساعات بيشتري در دسترس باشيد.


 


توصيه 6: زبان آموزان شما، مراجعين شما هستند


هنگامي که به صورت آنلاين تدريس مي کنيد، شما فردي حرفه اي هستيد که سرويسي را ارائه مي دهد که متقاضيان زيادي دارد. دانش آموزان شما احتمالاً براي پيشرفت سطح زبانشان دلايل واقعي و فوري دارند. ممکن است لازم باشد تا براي گرفتن ترفيع شغلي در امتحاني قبول شوند و يا براي تحصيل به يک کشور خارجي سفر کنند. آنها توقع دارند تا نتايجي واقعي و اثربخش دريافت کنند. اين نتايج ممکن است زندگي آنها را متحول کند. درست است که برخي از دانش آموزان در مورد مدت زمان دستيابي به اهدافشان توقعاتي غيرواقعي دارند. کارشناسان تخمين مي زنند که براي رسيدن به سطح بعدي در چارچوب CEFR به 100 تا 200 ساعت زمان براي مطالعه نياز است. بخشي از کار شما تشويق کردن و الهام بخش بودن براي دانش آموزانتان است تا تعهد، صبر و مطالعه مداوم را در پيش بگيرند تا به اهداف بلند مدت خود دست يابند.


 


اين يک خبر خوب براي تجارت آموزشي شماست. وقتي که شما به زبان آموزان خود کمک مي کنيد تا پيشرفت معني دار خود را ببينند، احتمال اينکه براي مدت زمان طولاني با شما به مطالعه ادامه دهند، بيشتر خواهد بود. دانش آموزان خود را متعهد به يک برنامه و پيشرفت منظم نگه داريد تا مدام به اهداف خود نزديکتر شوند.


 


برنامه ريزي کنيد. در مورد اهداف و بخش هايي که هر کدام از زبان آموزان بايد در آن پيشرفت کنند بياموزيد و براي آنها برنامه اي طراحي کنيد که به اهداف خود دست يابند. برنامه را در اختيار دانش آموزان خود قرار دهيد و از آنها بخواهيد نظر دهند. هنگامي که احساس مالکيت کنند به برنامه تعهد بيشتري خواهند داشت. دروس مختص هر دانش آموز به او و مدرس اجازه مي دهد تا در يک تجربه يادگيري که جالب و کارآمد است با هم همکاري کنند. 


بخت با سرسختان يار است:


داستان يادگيري زبان انگليسي به صورت آنلاين از کجا شروع شد؟


اولين نفري را که به فکر يادگرفتن زبان انگليسي به صورت آنلاين افتاد، مي‌شناسيد؟ بله آن آدم شريف کسي نبود به جز حسني، همان حسني خودمان که مادرش بايد به زور سيب از خانه بيرونش مي‌کرد. البته حسني حسابي تغيير کرده‌بود و سرش شلوغ شده‌بود. يکي دو تا مغازه داشت و در کنارش هم بايد هر روز به دانشگاه مي‌رفت. تازه اين وسط ازدواج هم کرده‌بود و بايد به امور خانواده مي‌رسيد. خلاصه حسني ديد با اين وضع و اوضاع هيچ جوري نمي‌تواند يک وقت خالي پيدا کند تا به کلاس‌هاي آموزش زبان انگليسي برسد، پس چه کار کرد؟ از يکي از دوستانش خواست تا شب‌ها به او آموزش بدهد. کم‌کم ديگران هم از اين روش خوششان آمد و چند سال بعد دوست حسني اولين کلاس آموزش گرامر انگليسي به صورت آنلاين را راه انداخت.


 


خلاصه‌ي ماجرا اين‌که اگر شما هم مثل حسني وقت کمي داريد، يا حوصله‌ي ترافيک و آلودگي را نداريد و يا حتي به يک کلاس خوب دسترسي نداريد، مي‌توانيد به سراغ آموزش زبان انگليسي به صورت آنلاين برويد. مزيت اين روش اين است که شما بر خلاف ساير روش‌هاي خودآموز به راحتي مي‌توانيد سوال‌هاي‌تان را از استادتان بپرسيد، و البته مي‌توانيد با وجود زبان‌آموزهاي ديگر در کلاس، حسي شبيه به بودن در فضاي کلاس حقيقي را تجربه کنيد.


 


نکته‌ي ديگري که باعث توجه بسياري از زبان‌آموزان به آموزش آنلاين زبان


شده‌است، هزينه‌ي کمتر اين کلاس‌ها نسبت به کلاس‌هاي حضوري‌ است. از طرف ديگر بعضي از استادهاي بزرگ ممکن است در خارج از کشور باشند و شما حتي با همان کفش‌هاي آهني هم نمي‌توانيد به شکل حضوري به آن‌ها دسترسي داشته‌باشيد، بنابراين کلاس‌هاي مجازي و آنلاين اين‌طوروقت‌ها مي‌توانند کمک بسيار خوبي براي‌تان باشند.


راحتترين راه براي برقراري ارتباط با دانش آموزان جديد ثبت نام کردن در يک سامانه آموزش آنلاين مثل تيکا است. سامانه هاي آموزش آنلاين براي گرد هم آوردن مدرسين و زبان آموزان در يک جا طراحي شده اند. آنها براي دانش آموزاني که به دنبال يادگيري زبان هاي مختلف هستند تبليغ مي کنند و آنها را با مدرسيني که توانايي کمک به آنها براي رسيدن به اهدفشان را دارند، آشنا مي کنند.


 


هنگام ثبت نام در يک سامانه آموزش آنلاين، اطلاعات اوليه اي در مورد خود شامل تحصيلات، گواهي نامه ها، تجربه حرفه اي و کلاس هايي که تا کنون برگزار کرديد را ارائه مي کنيد. سامانه اين اطلاعات را براي جلب اعتماد زبان آموزان راستي سنجي مي کند.


 


تمام سامانه هاي آموزشي آنلاين به طريقي هزينه دريافت مي کنند. اما به کارهايي رسيدگي مي کنند که بدون حضور آنها براي مدرسين بسيار زمان بر خواهد بود. کارهايي مثل تبليغات و اطمينان حاصل کردن از اين موضوع که مدرسين سر موعد حقوق خود را دريافت کنند.


توصيه 1: متوجه ميزان تقاضا باشيد


آيا مي دانيد که 75/1 ميليارد انگليسي زبان در تمام دنيا وجود دارند؟ انگليسي يکي از مفيدترين زبان ها براي يادگيري در جهان مدرن است. زبان رسمي تجارت جهاني انگليسي است. مسافران در هر کشور براي برقراري ارتباط از انگليسي استفاده مي کنند. کتاب هاي زبان انگليسي ، فيلم ها و موسيقي به اين زبان در دنيا بسيار پرطرفدار است. با اين حال، اکثريت مردمي که در جهان از انگليسي استفاده مي کنند، انگليسي زبان نيستند. به اين معني که آنها انگليسي را به عنوان يک زبان خارجي در مقطعي از زندگيشان آموخته اند. بسياري از کودکان نکات ابتدايي را در مدرسه مي آموزند. بزرگسالان جوان گاهي در دوران تحصيل در دانشگاه در کلاس هاي انگليسي ثبت نام مي کنند. خارج از سيستم رسمي آموزشي، موسسه زبان به افراد بزرگسالي که قصد پيشرفت سطح زبان خود را دارند، کمک مي کنند.


نگران نباشيد


يادگيري زبان انگليسي يا هر زبان ديگري بدون رفتن به کلاسهاي آموزشي نيز امکان پذير است. برخلاف نظر برخي که هنوز هم به روش هاي يادگيري سنتي (کلاس و معلم) اعتقاد شديدي دارند ، امروزه به لطف گسترش پلتفرم هاي آموزشي آنلاين ، يادگيري زبان انگليسي از آنچه که فکر مي کنيد راحت تر شده است.


 


 


 


سه دليل براي يادگيري زبان انگليسي به شکل آنلاين


 


 


زمان و سرعت يادگيري طبق برنامه خودتان صورت مي گيرد


در اين روزها به دليل مشغله هاي فراوان هم انرژي و زمان کافي براي رفتن به آموزشگاه هاي زبان بسيار کاهش يافته است هم اينکه رفتن به کلاس و يادگيري طبق برنامه و اصول استادها و مدرس ها ممکن است با آنچه ما در ذهن داريم مطابقت چنداني نداشته باشد.


 


کنترل استرس و اضطراب بر عهده ي خودتان است


صحبت در کلاس، آزمون هاي کلاسي ، ترس از مسخره شدن توسط همکلاسي ها و … همگي از عوامل استرس زا هستند و ناخواسته با اين عوامل رو به رو خواهيد شد. اين عوامل استرس زا با تاثيرهاي منفي که بر روي زبان آموز مي گذارند متاسفانه به مرور روياي يادگيري يک زبان را در اکثر زبان آموزان کمرنگ مي کنند. اما يکي از مزاياي يادگيري آنلاين اين است که ديگر با چنين مواردي رو به رو نخواهيد شد و يادگيري زبان انگليسي براي شما با آرامش بيشتري صورت خواهد گرفت.


 


لازم نيست با يک ذهن خسته سر کلاس حاضر شويد


آموزش آنلاين زبان


در واقع خيلي چالش برانگيزتر از يادگيري در آموزشگاه ها است. هنگام آموزش زبان آنلاين در فضاي کلاس لازم است که ذهنتان آماده باشد که خب ممکن است در آن زمان که کلاستان شروع مي شود به دلايلي (بيماري ، خستگي ، دغدغه هاي ذهني) آماده يادگيري نباشيد اما مجبوريد که آماده باشيد چون هم بابت آن کلاس هزينه کرده ايد و بايد خروجي مناسبي از آن داشته باشيد و هم مدرس مربوطه نيز از شما انتظار آمادگي دارد. اما در يادگيري آنلاين نيازي به يادگيري در يک ساعت مقرر نيست و شما هر موقع که آمادگي لازم داشته باشيد به سراغ مطالعه مي رويد. صبح زود ، بعد از ظهر ، شب قبل از خواب و يا هر زمان ديگري که احساس کنيد آماده هستيد.


 


 


 


حال سوال اساسي تر اين است که چه معيارهايي براي انتخاب يک مرجع آنلاين مناسب وجود دارند؟ براي پاسخ به اين سوال اجازه دهيد وب سايت زبان ديلي را براي شما مثال بزنيم.


 


 


 


سايت زبان ديلي يک مرجع آنلاين يادگيري زبان انگليسي:


براي انتخاب يک مرجع آنلاين مناسب بايد به محتوايي که توسط آن سايت توليد مي شود توجه داشت. مثلا براي آموزش آنلاين زبان


بايد به موارد زير دقت داشت:


 


 


 


دوره هاي غير حضوري


همانطور که در بالا هم گفته شد ، شرکت در دوره هاي حضوري بنا به دلايل مذکور ، براي بسياري از زبان آموزان ميسر نيست. از همه مهم تر اينکه برخي افراد تمايل دارند که فقط در برخي مباحث پيشرفت کنند و تمايلي به يادگيري مباحث ديگر ندارند. مثلا ممکن است يک زبان آموزي بخواهد بر روي بحث مکالمه فعاليت کند و علاقه به بحث رايتينگ و … نداشته باشد. ما در بخش دوره هاي غير حضوري (اينجا را کليک کنيد) براي هر سليقه اي يک محصول مستقل ارائه مي کنيم و زبان آموزان با توجه به مبحث مورد علاقه شان مي توانند هر کدام از اين دوره ها را که مد نظر دارند خريداري بکنند. تمامي دوره ها پشتيباني دارند و اين اطمينان به خريداران داده مي شود که ما تا آخر مسير يادگيري کنارشان خواهيم بود.


 


 


 


آزمون آنلاين


يک سايت معتبر آموزش زبان انگليسي بايد براي مسير يادگيري کاربران خود احترام بسياري قائل باشد. کاربران علاوه بر خريد آموزش هاي يک سايت بايد پيشرفت مناسبي نيز داشته باشند. ما در زبان ديلي بر اين مسئله واقفيم و ميزان پيشرفت زبان آموزان براي ما بسيار مهم است. لذا بخشي به نام آزمون آنلاين (اينجا را کليک کنيد) آماده کرده ايم. اين آزمون ها به شکل آنلاين و ماهيانه برگزار مي شوند و شما پس از اتمام اين آزمون ها کارنامه اي دريافت مي کنيد که مي توانيد عملکرد خود را به خوبي ارزيابي کنيد. سوالات و پاسخ هاي صحيح و غلط هر آزمون نيز پس از اتمام آزمون در اختيار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.


 


 


 


مکالمه


آموزش مکالمه جزو آن دسته از چالش هايي است که بسياري از زبان آموزان با آن سر و کار دارند. در بسياري از سايت هاي آموزش زبان انگليسي در مورد آموزش مکالمه صحبت مي شود اما خب در مورد اصول اوليه آن صحبتي نشده است. در سايت زبان ديلي در بخش آموزش مکالمه (اينجا را کليک کنيد) نمونه هايي از مکالمات به همراه فايل صوتي و ترجمه فارسي مکالمات قرار داده شده و در بخش مقالات سايت (اينجا را کليک کنيد) به وفور در مورد تکنيک هاي مکالمه صحبت کرده ايم که با خواندن اين مقالات ديگر هيچ نگراني بابت صحبت کردن به زبان انگليسي نخواهيد داشت.


 


 


 


تمرين


بارها و بارها در مورد تمرين کردن صحبت شده و زبان آموزان مي دانند که بدون تمرين کردن ، يادگيري بي معناست. اما بسياري از سايت ها در مورد اينکه چگونه بايد تمرين کرد صحبتي نکرده اند. در سايت زبان ديلي يک بخش با عنوان تمرين ها (اينجا را کليک کنيد) وجود دارد که تمرين هاي زبان انگليسي را به همراه پاسخ ارائه مي دهد و شما هر چند وقت يک بار مي توانيد با مراجعه به اين بخش از تمرين هاي استاندارد زبان انگليسي بهره مند شويد.


 


 


 


کتاب


بسياري از زبان آموزان علاوه بر آموزش ها و مقالات سايت به دنبال کتاب هاي مرجع زبان اصلي هستند. لذا ما در زبان ديلي بخش کتاب ها (اينجا را کليک کنيد) راه اندازي کرده و کتاب هاي با کيفيت را براي شما جهت دانلود رايگان قرار داده ايم.


 


 


 


گرامر


گرامر يکي از مهم ترين بخش هاي هر زباني است. براي يادگيري گرامر بايد نکات ريز و درشت بسياري را در نظر داشت. در سايت زبان ديلي مي توانيد به بخش گرامر (اينجا را کليک کنيد) وارد شويد و با آموزش هاي متنوع و کاربردي آن بيشتر آشنا شويد.


 


 


 


در پايان :


 


يادگيري يک زبان به شکل آنلاين نه تنها ممکن است بلکه آسان تر و کارآمدتر از آموزش به روش سنتي در کلاس هاست. در واقع، وقتي به تنهايي زبان انگليسي را ياد مي گيريد ، به شيوه ي خودتان آموزش مي بينيد و عملکرد و يادگيري بهتري خواهيد داشت. در اين مقاله توضيح داديم که چگونه زبان انگليسي را آنلاين و بدون نياز به کلاس ياد بگيريم.مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Amy وکيل مهاجرت به استراليا Jason بلبرينگ Kim Katie Thrill the World Boise advertising تعميرات لوازم خانگي Chris